Trawa siana czy z rolki, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

Zielony trawnik prezentuje się stylowo i upiększa posesję. Współcześnie można skorzystać z pomocy przedsiębiorstw, które gruntownie zajmują się utrzymaniem trawników. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie usługi wykonują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – życica trwała i wierzchlina zwyczajna

Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. zarządy dróg i zieleni, gminy, ogrody pałacowe czy przedsiębiorstwa prywatne, które posiadają ogromne areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika używa się wiele gatunków roślin, do których zaliczamy kostrzewę czerwoną rozłogową, Lolium perenne czy Poa pratensis. Ogromną popularnością cieszy się także trawa rozkładana, która pozwala na błyskawiczne urządzenie estetycznej powierzchni. Co wybrać – trawniki siane czy z darni? Wybór powinien zależeć od wielkości powierzchni, spodziewanych efektów oraz rodzaju posesji. Gatunki rozkładane świetnie spisują się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – siewniki i ładowarki

Podmioty zajmujące się dbaniem o trawniki używają specjalistycznych narzędzi, które pomagają wykonać wszystkie prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. koparki, agregaty, kosiarki samojezdne oraz wiele innych potrzebnych urządzeń. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników przebiegają zdecydowanie szybciej. Bardzo ważne jest także nawadnianie trawnika, które często odbywa się za pomocą specjalistycznych systemów zraszających. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stracił piękny wygląd wskutek przyczyn zewnętrznych, jak np. pogoda lub działalność zwierząt. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można wertykulację, włókowanie czy odchwaszczenie, trawnik znowu wygląda pięknie.