uszczelnianie okien, uszczelnianie okien Warszawa

Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też odcinają je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]