Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta wynajmu szalunków Kraków, zajrzyj na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, przede wszystkim składające się z desek, metalu czy też sklejki laminowanej, powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, kształtowania właściwego kształtu, jak również podpierania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Przydają się one też do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych i ściennych

Szalunki, nazywane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na sposób ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest ogromnie popularny zwłaszcza wśród niedużych przedsiębiorstw nie dysponujących własnymi systemami szalunkowymi.

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Firmy oferujące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, dysponują szerokim wachlarzem materiałów konstrukcyjnych, a także proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także doskonale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]