Zakładanie trawników zostaw profesjonalistom

Założenie trawnika na działce nie sprawi nikomu większych trudności – nawet, jeśli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie są wystarczające. Trudności z pewnością pojawią się niestety, jeżeli niezbędne będzie zakładanie trawników o sporej wielkości i zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – między innymi przed urzędowymi obiektami, na placach miejscowości bądź w pobliżu szkół. Takie trawniki muszą bowiem doskonale wyglądać oraz poradzić sobie z także bardzo intensywną eksploatacją. Zakładanie trawników warto zatem powierzyć specjalistom oraz zyskać gwarancję, że rezultaty okażą się zadowalające. O czym więc musimy pamiętać przy wyborze ekipy świadczącej tego typu usługi?

Zakładanie trawników – ziarno czy darń?

Firmy świadczące zakładanie trawników stosują dwa typy traw – z darni oraz wysiewu. Oba posiadają swoje minusy i plusy. Te pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich plusy to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na zboczach) oraz natychmiastowo widoczne rezultaty, a także wytrzymałość na wodę oraz chłód. Trawniki z wysiewu są z kolei dużo tańsze od tych z darni (przez co świetnie sprawdzają się w użyciu na sporych powierzchniach) oraz wymagają mniej skomplikowanej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – jak znaleźć firmę?

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie większych trawników w ważnych miejscach wymaga sporej wiedzy oraz wykorzystania specjalistycznych maszyn (na przykład agregatorów czy spychaczy) oraz surowców. Dlatego przed tym, jak wybierzemy usługi danej ekipy, dobrze przemyślmy wszelkie plusy i minusy. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakim sprzętem posługują się jej pracownicy oraz czy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Dobrym wyjściem okaże się również znalezienie komentarzy dotyczących ekipy w sieci – możliwe, iż ustrzeżemy się dzięki temu przykrych pomyłek.