Fotele do grania – komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek

Przeglądając reklamy sklepów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej natykamy się w ich ofercie na sekcje skupiające fotele dla graczy. Gros konsumentów zazwyczaj nie widzi różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami biurowymi, jednak zapaleni gamerzy mają świadomość, iż odpowiednie krzesło gamingowe jest niezbędne, bowiem wyraźnie zwiększa komfort gry.

Na co wobec tego zwrócić uwagę kupując fotel dla gracza?

W ciągu ostatnich trzy dekady gry komputerowe zdobyły niesamowitą popularność i błyskawicznie przeszły z salonów gier do naszych domów. Rozwinął się także e-sport i coraz więcej osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla zabawy, lecz wręcz spędza przed komputerem kilkadziesiąt godzin miesięcznie przygotowując się do zbliżających się turniejów. Z tego też powodu potrzebne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których najważniejszym zadaniem jest zapewnienie graczom mocnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu jak największego komfortu podczas wielogodzinnych rozgrywek. Co więc wziąć pod uwagę kupując fotel do grania? Przede wszystkim dowiedz się, w jakim stopniu pozwala on na ustawienie poszczególnych modułów wpływających na jego funkcjonalność, t.j. wysokość podłokietników, siedziska i zagłówka, rozkład poduszek na wysokości lędźwi i łopatek oraz kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Ważne są też tworzywa z jakich wyprodukowany jest taki fotel – musi być wytrzymały na ogromne obciążenia, stabilmny, a na elementach mających kontakt bezpośrednio ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) powinien być osłonięty materiałem, który nie wywoła obtarcia ani podrażnienia skóry.

Fotele dla graczy – skąd wynikają różnice cen?

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt kupna najtańszych foteli tego rodzaju oscyluje w okolicach 400 zł, natomiast w przypadku modeli od uznanych marek nierzadko mocno przekracza granicę 1000 zł. Skąd bierze się taki wachlarz cen? Najtańsze modele foteli gamingowych zazwyczaj mają ograniczoną możliwość regulacji i są wyprodukowane z tworzyw niższej jakości, ale bez problemu spełnią oczekiwania graczy, którzy przesiadują przed komputerem po kilkanaście godzin tygodniowo. Fotele zaprojektowane dla zapalonych graczy są w stanie udźwignąć olbrzymie obciążenia (nawet do 120 kg!), są często powleczone bardzo trwałą prawdziwą skórą mają szeroki zakres regulacji indywidualnych elementów, a także mają dodatkowe udogodnienia, jak zaczepy na słuchawki, schowki na drobiazgi lub podnóżki.