Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Zamów panele podłogowe na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w domu. Należy więc zostawić szczeliny przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]