Salon podłóg drewnianych

Więcej o drewnianej podłodze

Podłoga drewniana coraz częściej doceniany element aranżacji wnętrz. Przede wszystkim drewno to materiał naturalny, który potrafi ocieplić każde wnętrze. Im bardziej wiekowe drzewo, tym piękniej wygląda. Najpopularniejsze są chyba podłogi drewniane.

Podłogi drewniane – materiał ponadczasowy

Duża uniwersalność wykorzystania oraz wytrzymałość sprawia, że podłogi drewniane cieszą się dużym powodzeniem od wielu lat. Zasługą higroskopijności drewna jest zdolność naturalnej regulacji mikroklimatu wnętrza, w którym są zainstalowane. Ponadto podłogi drewniane świetnie izolują termicznie. Ponadto różnorodność gatunków drewna pod względem jego światłoczułości,czy barwy czynią z drewna materiał unikalny.

Gatunki drzew, nadające się najlepiej do produkcji podłóg drewnianych

Podłoga drewniana z drewna litego jest inwestycją na lata. Lite drewno jest ciepłe oraz dekoracyjne. Posiada udowodnione właściwości antyalergiczne. Dokonując wyboru drewna na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Jesion i grab to twarde, odporne na uszkodzenia gatunki, przez co wykorzystywane są w pomieszczeniach otwartych.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]