Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

Zainteresowany wyposażenie terapia falą uderzeniową? Zajrzyj tu.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest stosowana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w kosmetologii, medycynie sportowej, rehabilitacji, ortopedii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą skutecznością w walce z różnymi schorzeniami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej nadzwyczaj precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii chorób związanych z narządami ruchu, takich jak kolano skoczka, bóle kręgosłupa, bóle nadgarstka czy tzw. łokieć tenisisty. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez rehabilitantów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie leczenia u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w 70-80% przypadków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]