podkłady higieniczne, podkłady medyczne

Do czego służą podkłady medyczne?

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia grzyby, bakterie i wirusy znajdują się dosłownie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia powstaje jednakże w pomieszczeniach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są przede wszystkim wszelkiego typu salony spa, studia tatuażu, gabinety kosmetyczne czy szpitale i kliniki. Żeby obniżyć zagrożenie transferu bakterii i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami silikonowymi i preparatami dezynfekującymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów higienicznych

Wiele niebezpiecznych bakterii i roztoczy rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez osoby zarażone. Aby zmniejszyć ryzyko migracji zarazków w salonach i gabinetach urody, używa się podkładów medycznych. Z reguły są one wyprodukowane z celulozy lub analogicznych tworzyw i tworzą efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania np. foteli dentystycznych i ginekologicznych, kozetek bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady jednorazowe – wykorzystaj w ogólnodostępnym WC

Najwyższe niebezpieczeństwo roznoszenia się zakażeń skórnych powodowanych przez bakterie panuje tam, gdzie z potencjalnie zakażoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się wirusów redukują podkłady jednorazowe przeznaczone do stosowania na deskach klozetowych. Ich użycie jest rekomendowane we wszelkich obiektach posiadających publiczne toalety – na przykład w galeriach handlowych, firmach, urzędach czy placówkach oświaty.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]