Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Dalsze informacje o urządzeniu do drenażu limfatycznego w domu.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca masażu, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często używane są maszyny do presoterapii, które symulują masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród rękaw uciska kończynę, wspomagając tak krążenie limfy. Istnieje wiele wskazań do wypróbowania presoterapii. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowy sprzęt do drenażu limfatycznego w domu

Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Teraz osoby często stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, toteż bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. nowotwór bądź miażdżyca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]