Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym tematem. Dziś jednak, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne leki znieczulające, lekarze mogą zagwarantować nam, że leczenie będzie w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane zawsze, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich narzędzi, przez co lekarz jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych tkanek zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często bardzo zaawansowanych technicznie narzędzi. Których?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Obok narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze stosują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie zabiegu i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie zawsze jest ono fundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, warto wybrać się do dentysty posługującego się odpowiednimi narzędziami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni pacjenci mówią w internecie.