Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Społeczeństwo stopniowo zdaje sobie sprawę z tego, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: sadzę, roztocza, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów wyeliminuje?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo eliminuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w użyciu.