Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Sprawdź magnetoterapia sprzęt na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, wspaniale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]