Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Chcesz kupić lasery wysokoenergetyczne? Wejdź na www.bardomed.pl

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do leczenia niemal wszystkich części ciała. Nierzadko jest stosowany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: skręcenia stawów, naderwania wiązadeł czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, lumbago, haluksów oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, w rezultacie tego, różny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]