Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Więcej szczegółów o terapii 2RT.

AMD, inaczej starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która dotyka starszych ludzi i wyraźnie obniża jakość widzenia. Obecnie kliniki okulistyczne oferują pomoc w leczeniu tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić wcześniejszą sprawność.

Uzależnienie od papierosów i inne potencjalne przyczyny AMD

Plamka żółta to element siatkówki oka znamionujący się największym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to dzięki niej widzimy ostro. AMD jest wadą, która objawia się pogorszeniem ostrości wzroku i zniekształceniem obrazu. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej schorzenia. Z AMD borykają się głównie osoby, które przekroczyły 50. rok życia, ale podłoże przyczynowe wady nie zostało wciąż do końca zidentyfikowane. Zakłada się jednak, że za AMD odpowiada niewłaściwy tryb życia – przykładowo uzależnienie od papierosów, nadwaga bądź długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe. Istotne mogą być również czynniki genetyczne oraz inne schorzenia współistniejące, takie jak cukrzyca lub hipertensja. Współczesna medycyna opracowała jednak narzędzia, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD wykonuje się przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na postać suchą AMD.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest bezbolesne?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT oddziałuje na starzejące się komórki gałki ocznej a przy tym nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Terapia ta nie jest ryzykowna dlatego może być wykonywana u wielu grup chorych narażonych na uszkodzenie bądź utratę wzroku. Technika laserowa mobilizuje komórki do regeneracji i hamuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne. Zanim zacznie się zabieg podaje się znieczulenie miejscowe, a sam zabieg 2RT trwa jedynie parę minut.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]