Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości statystycznego Polaka i sporadycznie bywa lekceważona. Obywatela Polski mają świadomość, iż czystość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma poważny wpływ na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek póki nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od popularnych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania narażeni są w szczególności rezydenci większych miejscowości oraz okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie negatywnego oddziaływania pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak m.in. AirFree, Blueair bądź Wood’s, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to w tej chwili nowość na naszym rynku. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z atmosfery pyłów, często posiadają one też inne wartościowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez problemu znajdziemy sprzęt najlepsze do danej objętości mieszkania. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, dlatego bez ograniczeń daje się przesunąć je między pomieszczeniami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo zarazki oraz grzyby, które mogą powodować rozmaite reakcje alergiczne czy też choroby, jak również szkodliwy benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym umożliwia mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze mają również detektory wykrywające obecność CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.