Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Mocne i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono żółte. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – przywróć nieskazitelny uśmiech

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (nakładki, paski, żele), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – specjalny żel do naświetlania

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.