Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Dowiedz się, kto pomoże wam w terapii małżeńskiej UK

Każde małżeństwo może wpaść w różnorodne kryzysy. Na szczęście obecnie można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może pomóc?

Do terapeuty zgłaszają się pary zmagające się z przeróżnymi problemami. Specjalista pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niewiernością jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż tutaj nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie problemów zdrowotnych partnerów czy ich dzieci. Jest pomocny w momencie, kiedy pomiędzy małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć problemy i zacieśnić związek. Poprawia się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale również dawanie czegoś w zamian. Dzięki terapeucie możliwe jest określenie przyczyn leżących u podstaw partnerskich kłopotów. Pary, które ukończyły terapię małżeńską zdobyły umiejętności potrzebne do tego, aby świetnie pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że dzisiaj bez trudu można spotkać polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia terapię oraz podnosi komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o swój związek, który bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek może wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339