W Krakowie przy współudziale firmy Vitberg otwarto Pracownię Wibroterapii

Wszystko o marce Vitberg - uzupełnij swoje wiadomości!

W 2018 r. na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania i zajęcia dydaktyczne z aparatami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała w celu prowadzenia badań naukowych nad wpływem wibroterapii na organizm człowieka. Odbywać się w niej będą również zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z zakresu fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej oraz kosmetologii. Urządzenia RAM Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, posłużą jednocześnie do powysiłkowej regeneracji sportowców. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

W jakich badaniach wezmą udział produkty firmy Vitberg?

W przyszłości rezultaty badań mogą pomóc w doskonaleniu terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii przeprowadzane będą badania z dziedziny fizjologii i biochemii. Obserwacji poddany zostanie wpływ terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty obserwacji będą zestawiane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z całego świata.

Nasza lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]