Wykryto u Ciebie stożek rogówki? Możesz to leczyć!

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących Cross Linking Kraków, skieruj się tutaj.

Keratoconus, nazwany inaczej stożkiem rogówki, to dolegliwość, która w dużym stopniu ogranicza normalne funkcjonowanie – obniża jakość widzenia, a przy tym może być przyczyną innych chorób oczu. We współczesnych klinikach okulistycznych eksperci dysponują wiedzą pozwalającą poradzić sobie z tym problemem. Jak więc winna przebiegać korekta stożka rogówki?

Leczenie stożka rogówki – skąd bierze się ta choroba?

Rogówka to przezroczysta część gałko ocznej, która mocno ogniskuje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i posiada wiele receptorów bólu, lecz jest ukrwiona w niewielkim stopniu. Mniej więcej w 30. roku życia może ulec odkształceniu przejawiającemu się ścieńczeniem oraz uwypukleniem w centralnej części. Dzieje się tak na skutek osłabienia tkanki, która prawdopodobnie ulega oddziaływaniu wolnych rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz krótkowzroczność, przez co chory widzi kategorycznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Pacjenci skarżą się też na podrażnienie oczu, niekiedy zdarza się również widzenie podwójne. Stożek rogówki niejednokrotnie współistnieje z pozostałymi wadami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek wywołanym przez alergię. Na szczęście obecnie możliwe jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na wczesnym etapie wada jest niwelowana z wykorzystaniem soczewek kontaktowych albo szkieł korekcyjnych, po pewnym czasie natomiast potrzebne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – efektywne procedury

Leczenie stożka rogówki może być prowadzone za pomocą rozmaitych technik. Dzisiaj najefektywniejszym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest cross linking i wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się także w korekcie stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia korygowanie astygmatyzmu czy też krótkowzroczności przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą także po jakimś czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkowicie wyeliminuje wadę wzroku.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]